• Home
  • Blog
  • Możliwości zgarniaczy powierzchniowych

Możliwości zgarniaczy powierzchniowych

W każdej dziedzinie dwa główne elementy, które mają największe znaczenie to efektywność i szybkość działania. Jeśli jesteś związany z branżą oczyszczalni lub uzdatniania i szukasz propozycji, która otworzy przed Twoją firmą nowe możliwości, skorzystaj z naszej oferty. Poznaj możliwości zgarniaczy powierzchniowych i przekonaj się, ile możesz zyskać.

Zgarniacz powierzchniowy - charakterystyka

Zgarniacz powierzchniowy naszej firmy łączy w sobie niezawodność i maksymalną efektywność. Ta innowacyjna, opatentowana przez nas technologia ma na celu szybkie, dokładne, a przy tym bezawaryjne usuwanie kożucha z powierzchni osadnika. Na czym polega wyjątkowość tej propozycji? Dzięki doskonałemu zaprojektowaniu jednym elementem pracującym w wodzie jest tzw. zgrzebło zgarniacza, które zbiera osad do rynny uchylnej. Warto dodać, że proponowany przez nas model, oznaczony jako zgarniacz prostokątny Z-3900 jest kompatybilny z rynną uchylną Z-6300. Dzięki doskonałej i harmonijnej współpracy obu tych elementów możliwe jest uzyskanie większej procentowo zawartości suchej masy w odbieranym osadzie. Taki efekt to nowość na tle dotychczasowych rozwiązań proponowanych przez inne firmy.  

Innowacyjna technologia

Zgarniacz powierzchniowy Z-3900 w swoim działaniu wykorzystuje zupełnie nową technologię usuwania osadu. Złożony jest z suwnicy mostowej biegnącej wzdłuż linii środkowej osadnika. Ta część umocowana jest na belkach nośnych, które z kolei są przytwierdzone do ścian lub korony osadnika. Wykorzystywana przez nas technologia zakłada, że w centrum suwnicy umieszczony jest  wózek jezdny, do którego zostaje podwieszone zgrzebło zgarniacza. Taki układ oraz cykliczna praca sprawiają, że całość pozwala na osiągnięcie maksymalnej efektywności. Zgrzebło przesuwane jest ruchem posuwisto-zwrotnym za pomocą opatentowanego łącza napędzanego agregatem hydraulicznym lub silnikiem elektrycznym. W pewnym stopniu przypomina więc proponowany przez nas zgarniacz radialny. Dzięki temu, że zgrzebło zostaje zawieszone obrotowo, możliwe jest jego płynne podnoszenie i opuszczanie. To właśnie podczas opuszczania ma miejsce główna część procesu - osad przesuwany jest w kierunku zamontowanej w układzie rynny uchylnej. Natomiast przy wyjściu z tej pozycji, gdy zgrzebło podnosi się o niemal dziewięćdziesiąt stopni, następuje wynurzenie się z wody. Jeden przesuw zgrzebła to droga około 375 mm ze średnią prędkością 1 m/min. Prędkość można dopasować w zależności od naszych potrzeb.

Cechy charakterystyczne

Gdzie znalazła zastosowanie ta innowacyjna propozycja? Zgarniacz powierzchniowy sprawdzi się m.in. w oczyszczalniach komunalnych, oczyszczalniach przemysłowych i w zakładach uzdatniania wody. Jego konstrukcja jest mocna i działa efektywnie, dzięki czemu radzi sobie ze wszystkimi występującymi rodzajami osadów. Dodatkowo zgarniacz został skonstruowany tak, by zbierać osad z całej powierzchni zbiornika. Jedynie w niektórych sytuacjach początkowy odcinek (o długości około pięciu centymetrów) nie jest objęty jego działaniem. Maksymalne wymiary naszej propozycji wynoszą: jeśli chodzi o długości od dwóch do osiemdziesięciu metrów; a szerokość od pół metra do dwunastu metrów. Całkowita powierzchnia zgarniania to około siedemset pięćdziesiąt metrów kwadratowych. Konstrukcja napędzana jest silnikiem elektrycznym lub agregatem hydraulicznym, a poszczególne elementy wykonane są na bazie szwedzkiej stali nierdzewnej SS 2333 lub stali kwasoodpornej SS 2343, czyli materiałów gwarantujących trwałość i doskonałe działanie.  


Zgarniacz powierzchniowy - zalety

Dlaczego warto wybrać zgarniacze powierzchniowe naszej firmy? Przede wszystkim dlatego, że stanowią gwarancję doskonałej jakości, a dzięki niewielkiej ilości części ruchomych zapewniają dużą niezawodność i szybkie działanie. Co więcej, zgarniacze powierzchniowe nie generują wysokich kosztów konserwacji i naprawy, co jest możliwe dzięki pracy ponad powierzchnią wody. Jednocześnie nie występują zakłócenia w procesie sedymentacji, a montaż urządzenia i jego późniejsza obsługa przebiegają bezproblemowo. Do zalet należy także łatwa adaptacja w istniejących osadnikach, dopasowana do naszych potrzeb prędkość działania oraz energooszczędny napęd, który jest przyjazny dla budżetu i środowiska. Nasza firma oferuje produkty, który wyróżniają się na rynku i które można z łatwością adaptować do różnego typu osadników, także już istniejących. Nasze propozycje sprawdzą się m.in. w piaskownikach, osadnikach wstępnych i wtórnych oraz na flotacji.