• Home
  • Blog
  • Charakterystyka zgarniaczy dennych

Charakterystyka zgarniaczy dennych

Zgarniacze denne znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w oczyszczalniach komunalnych, przemysłowych i zakładach uzdatniania wody. Zapewniają skuteczne usuwanie osadów, gwarantując skuteczność działania i prostą obsługę. W naszej ofercie znajdziesz hydrauliczny zgarniacz denny Z-2000, który wykorzystuje nową, unikalną technologię działania. W dalszej części naszego wpisu przedstawimy jego krótką charakterystykę.

Hydrauliczny zgarniacz denny Z-2000 - odkryj tajniki jego skuteczności

Hydrauliczny zgarniacz denny Z-2000 za sprawą unikalnej technologii gwarantuje wysoką skuteczność zagęszczania. Wyróżnia się też prostą obsługą oraz niezawodnością nawet w trudnych warunkach pracy. Przeznaczeniem urządzenia jest osadnik prostokątny.

Zgarniacz denny Z-2000 wyposażony jest w zgrzebła ze szwedzkiej stali nierdzewnej o opatentowanym, hydraulicznym profilu. Zgrzebła zespawane są w jedną całość, tworząc ruchomy ruszt. Zgarniacz wykonuje cykliczne ruchy posuwisto-zwrotne, tworząc zawirowania na całej powierzchni dna osadnika. Osad podlega zagęszczeniu, a następnie jest skutecznie przesuwany w kierunku leja osadowego. Istotnym elementem tego zgarniacza dennego jest energooszczędny siłownik hydrauliczny, który odpowiada za ruchy całej konstrukcji.

Działanie zgarniacza dennego w żaden sposób nie zakłóca procesów sedymentacji. Wpływa natomiast stabilizująco na osad, co ma szczególne znaczenie w przypadku osadów lekkich i o niskoprocentowej zawartości suchej masy (np. w osadnikach pokoagulacyjnych i wstępnych).

Zgarniacz denny Z-2000 poruszany jest hydraulicznie i wyróżnia się znacznie prostszą budową niż zgarniacze łańcuchowe. Dzięki temu ma on bardzo niewiele części ruchome, co bezpośrednio wpływa na niższą awaryjność i dłuższą żywotność. Można go łatwo dopasować i zaadaptować do niemal wszystkich osadników — również tych istniejących.

Zgarniacz denny w naszej ofercie

Nasza firma zapewnia niezawodne zgarniacze denne Z-2000 przeznaczone do szerokiego spektrum zastosowań. Jest to konstrukcja, która gwarantuje niezawodność działania, a także minimalne koszty obsługi i napraw, łatwy montaż i prostą obsługę oraz energooszczędne działanie. Jeśli potrzebuje dodatkowych informacji lub porad, zapraszamy do kontaktu — nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i przedstawią szczegóły oferty.