• Home
  • Blog
  • Jak działają zgarniacze radialne?

Jak działają zgarniacze radialne?

W dzisiejszych czasach bardzo ważnym elementem jest działanie na rzecz środowiska naturalnego i korzystanie z rozwiązań, które wspierają ekologię. Zasada taka obowiązuje w różnych dziedzinach m.in. w nowoczesnych oczyszczalniach ścieków. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych, zgodnych z aktualnymi wymogami urządzeń, można działać szybciej, a przy tym efektywniej i proekologicznie. Jednym z takich rozwiązań jest zgarniacz radialny. Jak działa i dlaczego jest tak polecany?

Zgarniacz radialny - zasada funkcjonowania

Podstawowe elementy z jakich składa się zgarniacz radialny to m.in. pomost zgarniacza z drabinką, węzeł łożyskowo- energetyczny, układ zgarniania osadu dennego - ciągły, wózek jezdny zgarniacza ze szczotką bieżni oraz instalacja sterowania i automatyki. W procesie działania wykorzystywany jest ruch ciągły, a siła wytwarzana przez silnik elektryczny wprawia w ruch odpowiednio zamontowane koło jezdne. To ono, przy pomocy dodatkowych zgrzebeł z gumowymi elementami, zgarnia osad do specjalnego leja. Dzięki skomponowaniu takich elementów, zgarniacz radialny doskonale radzi sobie z transportem osadu dennego i powierzchniowego w dedykowanych mu osadnikach radialnych. Innowacyjna konstrukcja nie wymaga dodatkowej adaptacji, co znacznie ułatwia proces wykorzystywania zgarniacza. 

Na czym polega jego fenomen?

Zgarniacz radialny posiada wiele zalet, które przemawiają za jego stosowaniem. Jedną z nich są niskie koszty, związane zarówno z wkładem początkowym, jak i późniejszym użytkowaniem. Urządzenie wyróżnia się wysoką wydajnością, dzięki czemu pozwala na osiągnięcie niespotykanych dotąd efektów. Jednocześnie konstrukcja jest energooszczędna, a specjalna budowa umożliwia wydłużenie czasu użytkowania do maksimum i to bez dokonywania wymiany poszczególnych części. Użyty w procesie produkcji materiał jest solidny i trwały, a stalowe elementy są odporne na korozję. Inną zaletą zgarniacza radialnego jest łatwa obsługa i wysoka funkcjonalność. To dzięki niej urządzenie może zostać wykorzystane w przemysłowych oczyszczalniach ścieków oraz w zakładach uzdatniania wody.