• Home
  • Blog
  • Przykrycia hermetyczne dla oczyszczalni. Po co się je stosuje?

Przykrycia hermetyczne dla oczyszczalni. Po co się je stosuje?

Oczyszczalnie ścieków są w XXI wieku bardzo ważnym elementem przemysłu, ponieważ pozwalają na zachowanie czystości, co jest niezwykle ważne z punktu widzenia społeczeństwa.

Oczyszczalnie i przykrycia hermetyczne

Oczyszczalnie ścieków mają za zadanie neutralizować odpady, czego efektem jest uzyskanie w kolejnych etapach czystej wody zdatnej do ponownego użycia. Kolejną sprawą jest wykorzystanie części z odpadów, a pozostała część jest odpowiednio unieszkodliwiana. Jednakże funkcjonowanie tego rodzaju przedsiębiorstw jest obarczone problemami, z których jednym z poważniejszych jest nieprzyjemny zapach, co szczególnie uciążliwe jest dla mieszkańców pobliskich osiedli. Rozwiązaniem tego problemu są przykrycia hermetyczne dla oczyszczalni od firmy Zickert, których rolą jest uniknięcie emisji odoru i pozostałych elementów procesu do atmosfery.

Przykrycia – budowa

Na rynku spotkać można wiele różnych przykryć, które co do zasady łączy kilka ważnych elementów. Pierwszym jest wspomniane tłumienie nieprzyjemnych zapachów. To przekłada się nie tylko na komfort mieszkańców pobliskich osiedli, ale także samej załogi. Ważne jest to, że koszt ich montażu jest niski. Ich skutki to także zapobieganie utracie ciepła i korozji. A jeśli w danym miejscu dochodzi uzdatniania wody pitnej, zapewniają przy tym higienę. Wyróżnić można te o przeznaczeniu dla włazów prostokątnych i okrągłych. Ich budowa jest dosyć podobna. Membrana wykonana z poliestru i PCV osadzona jest na profilach aluminiowych. Konstrukcja jest przy tym na tyle mocna, że zniesie obciążenie śniegiem. Chroni także przed promieniami UV. Warto postawić na rozwiązania nie tylko uniwersalne pod względem montażu, ale także utrzymania higieny. To jest możliwe za sprawą właściwej budowy, pozwalającej na ściągniecie przykrycia i poddaniu go czyszczeniu. Firmy oferują różne wyroby, wchodzące w skład kompleksowych systemów, ale także wykonywane na indywidualne zamówienie.